Kalendarz na 2017

 

 


 


XVIII Gwiazdkowy Turniej Karate za nami!!!

 

XVIII Otwarty Gwiazdkowy Turniej Karate Shōtōkan w Poddębicach… 13 grudnia podczas finałowych startów sportowców ZS NSKF Shōtōkan Polska odbyła się mała uroczystość związana z 35-leciem treningów Karate, jakie obchodził shihan Maciej Grubski. Podczas zawodów odbył się również niezwykły (niespotykany) pokaz Karate w wykonaniu niepełnosprawnych karateków z Czepowa.

Całość finałów rozpoczęła się zgodnie z planem i pomimo, że temperatura w hali nie zachęcała do startów, widać było, że o pietruszkę w tej całej zabawie nie chodziło. Przede wszystkim młodzi karateka mieli pozytywną adrenalinę, wspaniałą zabawę i na końcu medale, puchary i oczywiście Mikołaja…

Wisienkami tego popołudnia były zdecydowanie dwie części tych zawodów. Pierwsza, która była związana z przepięknym pokazem osób niepełnosprawnych z Ośrodka w Czepowie, którzy ćwiczą pod okiem shihan Macieja Grubskiego. Pokaz, w którym oprócz treningu Karate można było zobaczyć kumite oraz ceremonię picia zielonej herbaty.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego ile pracy wymaga taki trening. Chociaż ponad wszystko trzeba posiadać wiedzę, jak takie zajęcia organizować, w jaki sposób prowadzić jednostki treningowe i przede wszystkim jaki jest cel treningu – mówi Mirosław Pawliński. – Widziałem nie po raz pierwszy tego typu pokaz i jestem pełny podziwu, że Maciej zrobił niesamowitą, wspaniałą pracę.

Druga część to oczywiście jubileusz shihan Macieja Grubskiego. Pojawiły się wspomnienia, kwiaty, pamiątki i prezenty. Jednak najciekawszą była informacja, jaką podczas tej uroczystości zakomunikowała sensei Maja Ostrowska… ale póki nie ma oficjalnej informacji nie wybiegamy przed szereg. Wszystkiego dobrego shihan!

 

Mirosław Pawliński
Prezes ZSPFKT