Kalendarz na 2017

 

 





 


VI Mistrzostwa Polski Karate Shotokan NSKF - Łęczyca, 16.04.2016

 
       16.04.2016r w Łęczycy odbyły się VI Mistrzostwa Polski Shotokan NSKF Polska. Na starcie pojawiło się ponad 100 zawodników z Klubów z całej Polski zrzeszonych w Związku Sportowym Nihon Shotokan Karate Federation. W zawodach udział wzięły kluby: IPPON Łęczyca, Shotokan Brodnica, Shotokan Rypin, Dragon Poddębice, Bassai Uniejów, Feniks Warszawa. Poziom zawodów był niezwykle wysoki. Nie brakowało efektownych walk i emocji. Zawodnicy w wieku od 7 do 18 lat rywalizowali w trzech konkurencjach indywidualnych: Kata indywidualne, Kihon-Ippon-Kumite i Kumite-Shobu-Nihon oraz w konkurencji kata drużynowe. Młodzi sportowcy z niezwykłym profesjonalizmem i opanowaniem zaprezentowali swoje umiejętności.
 
        W trakcie zawodów publiczność miała okazję zobaczyć pokaz Kata Nijushiho – w wolnym tłumaczeniu „dwadzieścia cztery kroki”. To kata jest wyrazem natury wody płynącej w rzece lub potoku, tak jak płynąca woda czasami zwalnia, a czasami gwałtownie przyśpiesza, zmieniając kierunki i omijając przeszkody, które stają na jej drodze. Kata wykonywali adepci sztuki walki z Łęczyckiego Klubu Karate Ippon w Łęczycy: Grzegorz Wieczorkowski – 1 dan i Adam Kołakowski – 2 Kyu. Ponadto odbył się taneczny pokaz cheerlederek z łęczyckiego Gimnazjum pod kierunkiem Małgorzaty Andrysiak.
 
        Patronat nad imprezą objął Burmistrz Królewskiego Miasta Łęczyca - Krzysztof Lipiński. Gośćmi zawodów byli: Pani Wanda Lepczak – Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy, Pan Krzysztof Urbański – Zastępca Burmistrza Miasta Łęczycy, Pan Wojciech Pyziak – Kierownik Filii w Łęczycy Banku Spółdzielczego w Poddębicach, Pani Monika Kilar-Błaszczyk – Sekretarz Gminy Łęczyca, która reprezentowała również Senatora RP Przemysława Błaszczyka.
 
        Przy organizacji VI Mistrzostw Polski Karate Shotokan NSKF Polska pomagali: Miasto Łęczyca, Bank Spółdzielczy w Poddębicach, Firma „HURTAP”, Firmy Bemo i SUR w Tumie, Senator RP Przemysław Błaszczyk oraz Gmina Łęczyca, którzy ufundowali trofea i nagrody dla zawodników. Mistrzostwa odbyły się na hali sportowej łęczyckiego Gimnazjum.
 
        Szczególne upominki, w postaci olbrzymich misiów-pluszaków, otrzymali najmłodsi zawodnicy Ewa Kułaga oraz Dawid Matusiak – oboje z ŁKK IPPON. Najlepszymi zawodnikami całych zawodów okazali się Martyna Stefańska – Shotokan Brodnica oraz Piotr Łuczak – ŁKK IPPON Łęczyca. Tytuł Najlepszego Zawodnika z Łęczycy przypadł Blance Banasiak i Piotrowi Łuczakowi.
 
        GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!
 

        Sędziowie Mistrzostw Polski 2016:
 
Shihan Maciej Grubski 6 Dan Poddębice – sędzia główny
Sensei Maja Ostrowska 4 Dan Uniejów
Sensei Krzysztof Kalaczyński 4 Dan Łęczyca
Sensei Krzysztof Gorzki 2 Dan Brodnica
Sensei Zbigniew Kocoń 2 Dan Łęczyca
Sensei Aneta Kalenik 2 Dan Poddębice
Sensei Piotr Folek 2 Dan Warszawa
Sensei Mariusz Galant 1 Dan Łęczyca
Sensei Karol Wiśniewski 1 Dan Brodnica
Sensei Grzegorz Wieczorkowski 1 Dan Łęczyca
Sensei Jakub Domagalski 1 Dan Brodnica
Sensei Szymon Karolczyk 1 Dan Brodnica
Sensei Wojciech Olczak 1 Dan Poddębice - sędzia medyczny
 
 
        Wyniki Mistrzostw Polski 2016:
 
Grupa A0
Konkurencja „PIERWSZY KROK” Dziewcząt
1 miejsce Hanna Sitnik IPPON Łęczyca
2 miejsce Ewa Kułaga IPPON Łęczyca
 
Grupa A0
Konkurencja „PIERWSZY KROK” Chłopców
1 miejsce Witold Kowalczyk IPPON Łęczyca
2 miejsce Igor Pilarski IPPON Łęczyca
3 miejsce Michał Graczyk IPPON Łęczyca
4 miejsce Sikora Przemysław IPPON Łęczyca
 
Grupa A ur. 2009 i młodsi
Konkurencja Kata Chłopców
1 miejsce Oskar Samek SHOTOKAN Brodnica
2 miejsce Maksymilian Jakubowski SHOTOKAN Brodnica
3 miejsce Miłosz Dudka IPPON Łęczyca
 
Grupa A ur. 2009 i młodsi
Konkurencja Kihon Ippon Kumite Chłopców
1 miejsce Oskar Samek SHOTOKAN Brodnica
2 miejsce Maksymilian Jakubowski SHOTOKAN Brodnica
3 miejsce Szymon Frankiewicz IPPON Łęczyca
 
Grupa B ur. 2007-2008
Konkurencja Kata Dziewcząt
1. miejsce Blanka Banasiak IPPON Łęczyca
2. miejsce Gabriela Siwirska SHOTOKAN Brodnica
3. miejsce Zuzanna Wolak SHOTOKAN Brodnica
 
Grupa B ur. 2007-2008
Konkurencja Kihon Ippon Kumite Dziewcząt
1. miejsce Gabriela Siwirska SHOTOKAN Brodnica
2. miejsce Blanka Banasiak IPPON Łęczyca
3. miejsce Hanna Brokos SHOTOKAN Brodnica
 
Grupa B ur. 2007-2008
Konkurencja Kata Chłopców
1 miejsce Kacper Banasiak IPPON Łęczyca
2 miejsce Igor Pietrzak SHOTOKAN Brodnica
3 miejsce Kajetan Jakubowski SHOTOKAN Brodnica
 
Grupa B ur. 2007 - 2008
Konkurencja Kihon Ippon Kumite Chłopców
1 miejsce Igor Pietrzak SHOTOKAN Brodnica
2 miejsce Kacper Banasiak IPPON Łęczyca
3 miejsce Kajetan Jakubowski SHOTOKAN Brodnica
 
Grupa C + E ur. 2005 – 2007 od 5 kyu
Konkurencja Kata Chłopców
1 miejsce Filip Dudka IPPON Łęczyca
2 miejsce Adam Biniewicz IPPON Łęczyca
3 miejsce Artur Pik IPPON Łęczyca
 
Grupa C + E ur. 2005 – 2007 od 5 kyu
Konkurencja Kihon Ippon Kumite Chłopców
1 miejsce Artur Pik IPPON Łęczyca
2 miejsce Adam Biniewicz IPPON Łęczyca
3 miejsce Filip Dudka IPPON Łęczyca
 
Grupa D ur. 2005 – 2006 do 6 kyu
Konkurencja Kata Dziewcząt
1 miejsce Maria Granosik IPPON Łęczyca
2 miejsce Zuzanna Śliwińska SHOTOKAN Brodnica
3 miejsce Maria Rybak SHOTOKAN Brodnica
 
Grupa D ur. 2005 – 2006 do 6 kyu
Konkurencja Kata Dziewcząt
1 miejsce Zuzanna Śliwińska SHOTOKAN Brodnica
2 miejsce Maria Rybak SHOTOKAN Brodnica
3 miejsce Martyna Lewandowska SHOTOKAN Brodnica
 
Grupa D ur. 2005 – 2006 do 6 kyu
Konkurencja Kata Chłopców
1 miejsce Wikotr Bednarek SHOTOKAN Brodnica
2 miejsce Piotr Frągnowski SHOTOKAN Brodnica
3 miejsce Witold Maniak DRAGON Poddębice
 
Grupa D ur. 2005 – 2006 do 6 kyu
Konkurencja Kihon Ippon Kumite Chłopców
1 miejsce Maksymilian Błaszczyk IPPON Łęczyca
2 miejsce Jakub Mosakowski SHOTOKAN Brodnica
3 miejsce Piotr Frągnowski SHOTOKAN Brodnica
 
Grupa E ur. 2005 – 2006 od 5 kyu
Konkurencja Kata Dziewcząt
1 miejsce Jagoda Rzeszot SHOTOKAN Brodnica
2 miejsce Wiktoria Spychała SHOTOKAN Brodnica
3 miejsce Agata Rochowicz SHOTOKAN Brodnica
 
Grupa E ur. 2005 – 2006 od 5 kyu
Konkurencja Kihon Ippon Kumite Dziewcząt
1 miejsce Wiktoria Spychała SHOTOKAN Brodnica
2 miejsce Agata Rochowicz SHOTOKAN Brodnica
3 miejsce Jagoda Rzeszot SHOTOKAN Brodnica
 
Grupa F ur. 2003 – 2004 do 6 kyu
Konkurencja Kata Dziewcząt
1 miejsce Oliwia Pachnik SHOTOKAN Brodnica
2 miejsce Dominika Trzyna SHOTOKAN Brodnica
3 miejsce Dominika Liszewska SHOTOKAN Brodnica
 
Grupa F ur. 2003 – 2004 do 6 kyu
Konkurencja Kihon Ippon Kumite Dziewcząt
1 miejsce Oliwia Pachnik SHOTOKAN Brodnica
2 miejsce Dominika Liszewska SHOTOKAN Brodnica
 
Grupa F + G ur. 2003 – 2004
Konkurencja Kata Chłopców
1 miejsce Piotr Łuczak IPPON Łęczyca
2 miejsce Michał Jercha IPPON Łęczyca
3 miejsce Mateusz Szymczak BASSAI Uniejów
 
Grupa F + G ur. 2003 – 2004
Konkurencja Kihon Ippon Kumite Chłopców
1 miejsce Piotr Łuczak IPPON Łęczyca
2 miejsce Michal Jercha IPPON Łęczyca
3 miejsce Mateusz Szymczak BASSAI Uniejów
 
Grupa G ur. 2003 – 2004 od 5 kyu
Konkurencja Kata Dziewcząt
1 miejsce Weronika Kujawa BASSAI Uniejów
2 miejsce Iza Antosik BASSAI Uniejów
3 miejsce Martyna Stefańska SHOTOKAN Brodnica
 
Grupa G ur. 2003 – 2004 od 5 kyu
Konkurencja Kihon Ippon Kumite Dziewcząt
1 miejsce Martyna Stefańska SHOTOKAN Brodnica
2 miejsce Julia Surmiak SHOTOKAN Brodnica
3 miejsce Oliwia Staniak BASSAI Uniejów
 
Grupa H ur. 2001 – 2002 do 6 kyu
Konkurencja Kata Dziewcząt
1 miejsce Adrianna Brzezińska FENIKS Warszawa
2 miejsce Magdalena Chadaj FENIKS Warszawa
 
Grupa H ur. 2001 – 2002 do 6 kyu
Konkurencja Kumite Dziewcząt
1 miejsce Adrianna Brzezińska FENIKS Warszawa
2 miejsce Magdalena Chadaj FENIKS Warszawa
 
Grupa I ur. 2001 – 2002 od 5 kyu
Konkurencja Kata Dziewcząt
1 miejsce Patrycja Kowalczyk BASSAI Uniejów
2 miejsce Julia Telejko SHOTOKAN Brodnica
3 miejsce Sandra Chmielewska SHOTOKAN Brodnica
 
Grupa I ur. 2001 – 2002 od 5 kyu
Konkurencja Kumite Dziewcząt
1 miejsce Marta Czechowicz DRAGON Poddębice
2 miejsce Patrycja Kowalczyk BASSAI Uniejów
3 miejsce Julia Krokosz BASSAI Uniejów
 
Grupa I od 5 kyu
Konkurencja Kumite Chłopców
1 miejsce Adam Kołakowski IPPON Łęczyca
2 miejsce Tymon Gajewski DRAGON Poddębice
 
Grupa I + K ur.1999 – 2002 od 5 kyu
Konkurencja Kata Chłopców
1 miejsce Grzegorz Wieczorkowski IPPON Łęczyca
2 miejsce Adam Kołakowski IPPON Łęczyca
3 miejsce Szymon Karolczyk SHOTOKAN Brodnica
 
Grupa J + K + L od 5 kyu
Konkurencja Kata Dziewcząt
1 miejsce Magdalena Durys BASSAI Uniejów
2 miejsce Urszula Olędzka FENIKS Warszawa
 
Grupa J + K + L od 5 kyu
Konkurencja Kumite Dziewcząt
1 miejsce Magdalena Durys BASSAI Uniejów
2 miejsce Urszula Olędzka FENIKS Warszawa
 
Grupa K od 3 kyu
Konkurencja Kumite Chłopców
1 miejsce Szymon Karolczyk SHOTOKAN Brodnica
2 miejsce Jakub Domagalski SHOTOKAN Brodnica
3 miejsce Grzegorz Wieczorkowski IPPON Łęczyca
 
Grupa A+B ur. 2005-2008
Konkurencja Kumite Nihon Shobu Dziewcząt
1. miejsce Agata Rochowicz SHOTOKAN Brodnica
2 miejsce Gabriela Siwirska SHOTOKAN Brodnica
3 miejsce Jagoda Rzeszot SHOTOKAN Brodnica
 
Grupa B ur. 2006 - 2006
Konkurencja Kumite Shobu Nihon Chłopców
1 miejsce Piotr Frągnowski SHOTOKAN Brodnica
2 miejsce Dominik Pyciak DRAGON Poddębice
3 miejsce Marcel Kotas IPPON Łęczyca
 
Grupa C ur. 2003 - 2004
Konkurencja Kumite Shobu Nihon Dziewcząt
1 miejsce Martyna Stefańska SHOTOKAN Brodnica
2 miejsce Oliwia Staniak BASSAI Uniejów
3 miejsce Julia Surmiak SHOTOKAN Brodnica
 
Grupa C ur. 2003 - 2004
Konkurencja Kumite Shobu Nihon Chłopców
1 miejsce Michał Jercha IPPON Łęczyca
2 miejsce Piotr Łuczak IPPON Łęczyca
3 miejsce Patryk Bedliński DRAGON Poddębice
 
Kata Drużynowe Grupa D dziewcząt
1 miejsce BASSAI Uniejów 31,9 pkt
2 miejsce IPPON Łęczyca 31,4 pkt
3 miejsce DRAGON Poddębice 31,4 pkt
 
Kata Drużynowe Grupa D chłopców
1 miejsce IPPON Łęczyca 32,4 pkt
2 miejsce DRAGON Poddębice 31,9 pkt
 
Kata Drużynowe Grupa E chłopców
1 miejsce IPPON Łęczyca 32,0 pkt
2 miejsce SHOTOKAN Brodnica 31,5 pkt
 
Kata Drużynowe Grupa F + G dziewcząt
1 miejsce BASSAI Uniejów 32,9 pkt
2 miejsce SHOTOKAN Brodnica 1 32,3 pkt
3 miejsce SHOTOKAN Brodnica 2 31,5 pkt
 
Kata Drużynowe Grupa I dziewcząt
1 miejsce BASSAI Uniejów 32,9 pkt