Kalendarz na 2017

 

 


 


Mistrzostwa Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów w Karate WUKF

 

 

            W dniach 16-19 października 2014 roku w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów w Karate WUKF. Do Szczecina przyjechało ponad 1300 zawodników z blisko 50 krajów świata. Na zaproszenie prezesa pana Pawła Bombolewskiego zawodnicy z NSKF-Polska, również brali udział w tym wydarzeniu. Nasz Związek reprezentowało 8 zawodników z Rypina i Brodnicy. Zawody zostały rozegrane w Hali widowiskowo-sportowej Arena Szczecin. Organizatorem Mistrzostw było Stowarzyszenie Klub Karate Bushikan. Wielkie sportowe widowisko oficjalnie rozpoczęło się w czwartek 16.10.2014 r. o godz. 19.00, od Ceremonii Otwarcia, na którą dla zgromadzonej w „Arenie Szczecin" publiczności organizatorzy przygotowali wspaniałe widowisko. Mistrzostwa poprzedziły seminaria ze światowej sławy ekspertami Karate WUKF, Christophe Pinna 6 DAN (Francja).
            Nasi zawodnicy wystąpili w konkurencji Kata, oraz młodsi w konkurencji Nihon Shobu Kumite (żółwiki), starsi Shobu Ippon Kumite. Jeśli chodzi o kata, to konkurencja odbywa się podobnie jak w naszym Związku. Jednak nie udało się nikomu z naszych zawodników, stanąć na żadnym stopniu podium. W „żółwikach” świetnie zaprezentowała się Martynka Stefańska z Rypina. Po kilku trudnych bojach, wywalczyła brązowy medal. Jak się później okazało był to jedyny medal w tych zawodach dla naszej reprezentacji. Nasi starsi zawodnicy trochę nie mogli odnaleźć się w innych przepisach WUKF w konkurencji Shobu Ippon Kumite i najczęściej za zbyt ostrą walkę zostawali przez sędziów zdyskwalifikowani. Jednak pozostawili duże wrażenie i na pewno zapamiętają nas nie którzy na długie tygodnie.
            Starty w Szczecinie były dobrą lekcja przed najważniejszą dla nas imprezą tego roku – Pucharem Europy NSKF w Warszawie. Zdobyliśmy dużo doświadczenia i pewności w walkach z reprezentacjami karate sportowego.