Kalendarz na 2017

 

 






 


III Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Shotokan NSKF Polska

 

W dniach 6-7 kwietnia w Brodnicy odbyły się kolejne III Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Shotokan NSKF Polska. Na starcie zawodów stanęło ponad 120 zawodników i zawodniczek z Brodnicy, Tucholi, Szczecina, Poddębic, Uniejowa, Warszawy, Łodzi, Łęczycy, Rypina, Wartkowic, Dalikowa i Wilna (Litwa). Zawody odbyły się we wszystkich konkurencjach i kategoriach wiekowych z podziałem na stopnie zaawansowania.
Dzięki współpracy z Klubem Karate BUSHIKAN ze Szczecina oraz federacją WUKF po raz pierwszy rozegrana została konkurencja Kumite Nihon Shobu dla dzieci i młodzików do 14 roku życia. Konkurencja, choć na tych zawodach rozegrana została jako konkurencja pokazowa, okazała się hitem zawodów! Zawodnicy, trenerzy, rodzice i sędziowie „walczyli wspólnie z zawodnikami…”. Doping i emocje jakie towarzyszyły tej konkurencji przerosły nasze najśmielsze oczekiwania.
Nie mniejszym zainteresowaniem i emocjom cieszyły się tradycyjnie rozgrywane konkurencje kata indywidualne i zespołowe oraz Shobu Ippon Kumite. Nie zawiedli nasi przyjaciele z Litwy, przywożąc swoich najlepszych zawodników przyczynili się do podniesienia poziomu i atrakcyjności Mistrzostw. Ogromną pracą, oprócz organizatorów Mistrzostw Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Karate Shotokan z Brodnicy, wykazali się sędziowie, którzy często pełniąc rolę sędziów dla swoich młodszych kolegów, później sami stawali do walki.
 Jak zwykle na pochwałę zasługują nasi od lat startujący i wygrywający zawodnicy na czele z sensei Mają Ostrowską 4 DAN, która zwyciężyła w kata, startując z nowym dla siebie, bardzo trudnym kata UNSU i kumite pokonując w finałowej walce sensei Irenę Kołakowską-Fałkowską 3 DAN, również bardzo utytułowaną naszą zawodniczkę. Bardzo dobry poziom zaprezentowali również panowie, sensei Mateusz Gralka 2 DAN, sensei Krzysztof Gorzki 2 DAN i sensei Michał Krzemiński 1 DAN. Panowie w międzynarodowym meczu kumite zdecydowanie pokonali zawodników z Litwy.
Mistrzostwa były bardzo ważnym etapem przygotowań - sprawdzianem naszej reprezentacji przed przyszłorocznym Pucharem Europu w Karate Shotokan NSKF, który odbędzie się w Warszawie w listopadzie 2014 roku.
 
Imprezę uświetnili swoja obecności oraz nagrody wręczali:
 
Pan Wojciech Wiśniewski Sponsor strategiczny MUKS Karate Shotokan z Brodnicy
Pan Tadeusz Wiśniewski Przedstawiciel Urzędu Miasta Brodnicy
Pan Leonard Paluszyński Dyrektor Hali OSiR
Oraz oczywiście przedstawiciele władz Związku:
Shihan Maciej Grubski 6 DAN Prezes Związku Sportowego Karate Shotokan NSKF Polska
Sensei Robert Moskwa 2 DAN Wiceprezes Związku Sportowego Karate Shotokan NSKF Polska
 
Zarząd Związku Sportowego Karate Shotokan NSKF Polska
 składa podziękowania organizatorom Mistrzostw, sędziom, sponsorom, władzom miasta Brodnica oraz wszystkim, którzy przyczynili się
do tak sprawnego przeprowadzenia
III OTWARTYCH MISTRZOSTW POLSKI W KARATE SHOTOKAN NSKF POLSKA.

 

 

 

No flash player!

It looks like you don't have flash player installed. Click here to go to Macromedia download page.


Powered by Flash Gallery

 

 

 

 

 
Wyniki III Otwartych Mistrzostw Polski w Karate Shotokan NSKF Polska
 
 
 
   Zawody sędziowali:
     
   Maciej Grubski  6 DAN Poddębice – sędzia główny
   Maja Ostrowska  4 DAN Poddębice – sędzia planszowy
   Krzysztof Kalaczyński  4 DAN Łęczyca – sędzia planszowy
   Irena kołakowska  3 DAN Warszawa – sędzia narożnikowy
   Robert Moskwa  2 DAN Warszawa – sędzia narożnikowy
   Krzysztof Gorzki  2 DAN Brodnica – sędzia narożnikowy
   Mateusz Gralka  2 DAN Uniejów – sędzia narożnikowy
   Aneta Kalenik  2 DAN Łęczyca – sędzia narożnikowy
   Michał Krzemiński  1 DAN Łęczyca – sędzia narożnikowy
   Karol Wiśniewski  1 DAN Brodnica – sędzia narożnikowy
   Piotr Folek  1 DAN Brodnica – sędzia narożnikowy
     
   Wyniki Mistrzostw:
     
Kata indywidualne chłopców 8 - 9 lat ur. 2004 - 2005 r. do 6 kyu
     
 1.  Mateusz Owczarek  KARATESTARS WARSZAWA
 2.  Adam Mickiewicz  KARATESTARS WARSZAWA
 3.  Maciej Waryński  SZCZECIN
     
Kata indywidualne dziewcząt 8 - 9 lat ur. 2004 - 2005 r. do 6 kyu
     
 1.  Martyna Stefańska  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA- RYPIN
 2.  Jagoda Rzeszot  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA- RYPIN
 3.  Izabela Antosik  UKKF „BASSAI” UNIEJÓW
     
Kata indywidualne chłopców 10 - 11 lat ur. 2002 - 2003 r. do 6 kyu
     
 1.  Jurgis Jugaitis  Karate Dojo, Wilno, Litwa
 2.  Joris Valciukas  Karate Dojo, Wilno, Litwa
 3.  Bartosz Marciniak  „DRAGON” ŁÓDŹ
 4.  Wiktor Wasilewski  CPSiR „DRAGON” PODDĘBICE
     
Kata indywidualne dziewcząt 10 - 11 lat ur. 2002 -2003 r. do 6 kyu
     
 1.  Julia Telejko  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
 2.  Wiktoria Jaworska  ŁKK „IPPON” ŁĘCZYCA
 3.  Aleksandra Duraj  „DRAGON” ŁÓDŹ
 4.  Natalia Warachowska  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
     
Kata indywidualne chłopców 10 - 11 lat ur. 2002 - 2003 r. od 5 kyu
     
 1.  Simonas Simenas  Karate Dojo, Wilno, Litwa
 2.  Ignacy Kazimierski  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA- RYPIN
 3.  Maciej Józwik  UKKF „BASSAI” UNIEJÓW
     
     
Kata indywidualne dziewcząt 10 - 11 lat ur. 2002 - 2003 r. od 5 kyu
     
 1.  Zuzanna Pietrucha  UKKF „BASSAI” UNIEJÓW
 2.  Oliwia Końpa  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
 3.  Julia Surmiak  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
     
Kata indywidualne chłpoców 12 - 13 lat ur. 2000 - 2001 r. od 6 kyu
     
 1.  Marius Vogiutas  Karate Dojo, Wilno, Litwa
 2.  Wiktor Kuklewicz  CPSiR „DRAGON” PODDĘBICE
 3.  Tymon Gajewski  CPSiR „DRAGON” PODDĘBICE
 4.  Mikołaj Pindera  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
     
Kata indywidualne dziewcząt 12 - 13 lat ur. 2000 - 2001 r. do 6 kyu
     
 1.  Karolina Strzelczyk  KARATESTARS WARSZAWA
 2.  Sandra Chmielewska  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
 3.  Magdalena Chadaj  KARATESTARS WARSZAWA
 4.  Emilia Gliniecka  TUCHOLA
     
Kata indywidualne chłpców 12 - 13 lat ur. 2000 - 2001 r. od 5 kyu
     
 1.  Grzegorz Wieczorkowski  ŁKK „IPPON” ŁĘCZYCA
 2.  Ignas Silickas  Karate Dojo, Wilno, Litwa
 3.  Filip Zdziarski  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA- RYPIN
     
Kata indywidualne dziewcząt 12 - 13 lat ur. 2000 - 2001 r. od 5 kyu
     
 1.  Gintare Jonuskaite  Karate Dojo, Wilno, Litwa
 2.  Zofia Ostrowska  UKKF „BASSAI” UNIEJÓW
 3.  Patrycja Kowalczyk  UKKF „BASSAI” UNIEJÓW
     
Kata indywidualne chłopców 14 - 15 lat ur. 1998 - 1999 r. do 6 kyu
     
 1.  Szymon Topolewski  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
 2.  Filip Grabowicz  TUCHOLA
 3.  Kamil Gołąb  ŁKK „IPPON” ŁĘCZYCA
     
Kata indywidualne dziewcząt 14 - 15 lat ur. 1998 - 1999 r. do 6 kyu
     
 1.  Julia Grabowicz  TUCHOLA
 2.  Natalia Raczyńska  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA - RYPIN
 3.    
     
Kata indywidualne chłopców 14 - 15 lat ur. 1998 - 1999 r. od 5 kyu
     
 1.  Jakub Domagalski  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
 2.  Wojciech Murawski  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
 3.  Łukasz Łapkiewicz  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
 4.  Hubert Sarnowski  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
     
Kata indywidualne seniorów
     
 1.  Tomas Makaras  Karate Dojo, Wilno, Litwa
 2.  Mateusz Gralka  UKKF „BASSAI” UNIEJÓW
 3.  Darius Balciunas  Karate Dojo, Wilno, Litwa
 4.  Arunas Kuvinskas  Karate Dojo, Wilno, Litwa
     
Kata indywidualne seniorek
     
 1.  Maja Ostrowska  CPSiR DRAGON Poddębice
 2.  Irena Kołakowska  CPSiR DRAGON Poddębice
 3.  Marta Domagalska  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
     
Kumite chłopców Shobu Nihon ur. 2005 - 2004 r.
     
 1.  Maciej Waryński  SZCZECIN
 2.  Mateusz Markiewicz  SZCZECIN
 3.  Adam Mickiewicz  KARATESTARS WARSZAWA
 3.  Mateusz Owczarek  KARATESTARS WARSZAWA
     
Kumite chłopców Shobu Nihon ur. 2002 - 2003 r.
     
 1.  Marcel Melkowski  ŁKK „IPPON” ŁĘCZYCA
 2.  Hubert Krysiński  KARATESTARS WARSZAWA
 3.  Tymon Gajewski  CPSiR „DRAGON” PODDĘBICE
 3.  Wiktor Wasilewski  CPSiR „DRAGON” PODDĘBICE
     
Kumite chłopców Shobu Nihon ur. 2001 - 2000 r.
     
 1.  Grzegorz Wieczorkowski  ŁKK „IPPON” ŁĘCZYCA
 2.  Adam Kołakowski  ŁKK „IPPON” ŁĘCZYCA
 3.  Wiktor Kuklewicz  CPSiR „DRAGON” PODDĘBICE
 3.  Dawid Gołąb  ŁKK „IPPON” ŁĘCZYCA
     
Kumite chłopców Shobu Nihon ur. 1999 r.
     
 1.  Jakub Domagalski  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
 2.  Kamil Gołąb  ŁKK „IPPON” ŁĘCZYCA
 3.    
     
Kumite Shobu Nihon - grupa łączona dziewcząt
     
 1.  Karolina Strzelczyk  KARATESTARS WARSZAWA
 2.  Oliwia Końpa  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
 3.  Sandra Chmielewska  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
 4.  Aleksandra Jaworska  ŁKK „IPPON” ŁĘCZYCA
     
Shobu Ippon Kumite chłopców 14 - 15 lat ur. 1998 - 1999 r. od 5 kyu
     
 1.  Jakub Domagalski  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
 2.  Hubert Sarnowski  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
 3.  Filip Zdziarski  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA- RYPIN
     
Kata indywidualne dziewcząt 14 - 15 lat ur. 1998 - 1999 r. od 5 kyu
     
 1.  Jagienka Wójcik  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
 2.  Klaudia Szamrej  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
 3.  Anna Kujawa  SZCZECIN
 4.  Wiktoria Jercha  ŁKK „IPPON” ŁĘCZYCA
     
Shobu Ippon Kumite dziewcząt 14 - 15 lat ur. 1988 - 1999 r. od 5 kyu
     
 1.  Emilija Zuzeviciute  Karate Dojo, Wilno, Litwa
 2.  Joanna Stelmach  UKKF „BASSAI” UNIEJÓW
 3.  Klaudia Szamrej  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
 3.  Jagienka Wójcik  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
     
Kata indywidualne dziewcząt 16 - 17 lat ur. 1996 - 1997 r. do 5 kyu
     
 1.  Anna Płoszyńska  UKKF „BASSAI” UNIEJÓW
 2.  Lilianna Maniak  CPSiR „DRAGON” PODDĘBICE
 3.  Aleksandra Pietrucha  UKKF „BASSAI” UNIEJÓW
     
Kihon Ippon Kumite dziewcząt 16 - 17 lat ur. 1996 - 1997 r. do 5 kyu
     
 1.  Marta Domagalska  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
 2.  Anna Płoszyńska  UKKF „BASSAI” UNIEJÓW
 3.  Lilianna Maniak  CPSiR „DRAGON” PODDĘBICE
 3.  Aleksandra Pietrucha  UKKF „BASSAI” UNIEJÓW
     
Kata indywidualne chołpców 16 - 17 lat ur. 1996 - 1997 r. od 4 kyu
     
 1.  Jędrzej Wójcik  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
 2.  Bartłomiej Zaborowski  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA- RYPIN
 3.  Dovydas Valiulis  Karate Dojo, Wilno, Litwa
 4.  Amadeusz Drewczyński  TUCHOLA
     
Shobu Ippon Kumite chłopców 16 - 17 lat ur. 1996 -1997 r. od 4 kyu
     
 1.  Dovydas Valiulis  Karate Dojo, Wilno, Litwa
 2.  Jędrzej Wójcik  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
 3.  Bartłomiej Zaborowski  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA- RYPIN
     
Kata indywidualne mężczyzn 18 lat i starsi ur. 1955 r. i starsi do 5 kyu
     
 1.  Damian Bienias  CPSiR „DRAGON” PODDĘBICE
 2.  Jarosław Trybuła  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
 3.  Kamil Borowski  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA- RYPIN
 4.  Maciej Wojciechowski  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA- RYPIN
     
Kihon Ippon Kumite mężczyzn 18 lat i starsi ur. 1995 r. i starsi do 4 kyu
     
 1.  Mariusz Ogos  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
 2.  Kamil Borowski  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA- RYPIN
 3.  Maciej Wojciechowski  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA- RYPIN
 3.  Jarosław Trybuła  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
     
Kata indywidualne kobiet 18 lat i starsi ur. 1995 r. i starsi do 4 kyu
     
 1.  Monika Brokos  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
 2.  Urszula Olędzka  KARATESTARS WARSZAWA
 3.    

 

Kihon Ippon Kumite kobiet 18 lat i starsi ur. 1995 r. i starsi do 4 kyu
     
 1.  Monika Brokos  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
 2.  Urszula Olędzka  KARATESTARS WARSZAWA
 3.  Natalia Raczyńska  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA- RYPIN
     
     
Shobu Ippon Kumite kobiet pow. 18 lat
     
 1.  Maja Ostrowska  CPSiR DRAGON Poddębice
 2.  Irena Kołakowska  CPSiR DRAGON Poddębice
 3.    
     
Shobu Ippon Kumite mężczyzn 18 lat i starsi ur. 1995 r. i starsi od 3 kyu
     
 1.  Domykas Zibutis  Karate Dojo, Wilno, Litwa
 2.  Michał Krzemiński  ŁKK „IPPON” ŁĘCZYCA
 3.  Mateusz Gralka  UKKF „BASSAI” UNIEJÓW
 3.  Krzysztof Gorzki  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
     
Kata Drużynowe dzieci do 6 kyu
     
 1.  Adam Szepietowski, Bartosz Marciniak, Jakub Paluszkiewicz  „DRAGON” ŁÓDŹ
 2.  Hubert Krysiński, Adam Mickiewicz, Mateusz Owczarek  KARATESTARS WARSZAWA
 3.  Mikołaj Rumiński, Natalia Warachowicz, Julia Telejko  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
     
Kata Drużynowe młodzików do 6 kyu
     
 1.  Joris Valciukas, Simonas Simenas, Ignas Silickas  Karate Dojo, Wilno, Litwa
 2.  Julia Surmiak, Oliwia Końpa, Sandra Chmielewska  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
 3.  Marcel Melkowski, Dawid Gołąb, Kamil Gołąb  ŁKK „IPPON” ŁĘCZYCA
 4.  Wiktor Wasilewski, Tymon Gajewski, Natalia Grudniak  CPSiR „DRAGON” PODDĘBICE
     
Kata Drużynowe młodzików od 6 kyu
     
 1.  Elzbiera Jablonskaite, Emilija Zuzeviciute, Gintare Jonuskaite  Karate Dojo, Wilno, Litwa
 2.  Patrycja Kowalczyk, Lidia Tomaszak, Zofia Ostrowska  UKKF „BASSAI” UNIEJÓW
 3.  Wiktoria Jercha, Grzegorz Wieczorkowski, Adam Kołakowski  ŁKK „IPPON” ŁĘCZYCA
 4.  Kacper Jaśkiewicz, Rafał Strzałkowski, Maciej Józwik  UKKF „BASSAI” UNIEJÓW
     
Kata Drużynowe kadetów
     
 1.  Jagienka Wójcik, Klaudia Szamrej, Marta Domagalska  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
 2.  Jakub Domagalski, Jędrzej Wójcik, Bartłomiej Zaborowski  MUKSK ”SHOTOKAN" BRODNICA
 3.  Joanna Stelmach, Anna Płoszyńska, Aleksandra Pietrucha  UKKF „BASSAI” UNIEJÓW
     
Kumite Drużynowe Mężczyzn
     
 1.  Polska  
 2.  Litwa